«Афлатот»-програма соціальної та фінансової освіти

Відповідно до меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Aflatoun International» (Нідерланди), в дошкільних навчальних закладах міста з нового 2016-2017 навчального року в навчально-виховний процес упроваджуватимуть основи соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.01.2016 року № 46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку» визначено перелік дошкільних навчальних закладів, у яких буде упроваджено основи соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку: 81 заклад у 16 регіонах.

Афлатот – програма соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку від 3 до 6 років.

Майбутнє кожної людини у її власних руках. Очевидним є те, що виховання соціально – відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, тим самим збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє. Допомогти дітям усвідомити їх потенціал для того, щоб зробити світ кращим за допомогою освіти – ось основна місія Афлатота. Особлива необхідність фінансового навчання постає все більш очевидною в останні роки. Незважаючи на те, що ми живемо в світі з швидко перемінними економічними умовами, діти і дорослі у всьому світі мають дуже низький рівень фінансової грамотності, школи і вчителі часто не мають можливостей для вирішення цієї проблеми. Внаслідок недостачі знань у сфері фінансів, діти та молодь часто стають жертвами соціально, екологічно та економічно нестійких моделей споживання. Афлатот вирішує ці проблеми шляхом створення програми комплексного соціального та фінансового навчання для дітей, щоб допомогти їм протистояти подібного роду труднощам.
  Саме тому МОН України спільно з Міжнародною фундацією «Aflatoun International»(Нідерланди) розпочало упровадження програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот». Дана програма допомагає дошкільнятам усвідомити, хто вони є і як слід взаємодіяти з іншими людьми, надихає дітей вивчати свої права і обов’язки, вчить планувати бюджет, раціонально використовувати ресурси, оцінювати наявні можливості, формує підприємницький дух, а також акцентує увагу на ролі сім’ї та сімейних цінностей у вихованні.      Запропонована програма соціально-фінансової освіти й виховання побу- дована на пріоритетах і методичних ідеях всесвітнього руху із соціальної та фінансової освіти дітей у віці 3–18 років – програмах «Афлатот» (3– 5 років), «Афлатун» (6–14 років) і «Афлатін» (15–18 років), які пояснюють дітям основи бюджетування власних коштів, вчать бути ощадливими та приймати виважені рішення. Навчаючись за цією програмою соціальної та фінансової освіти й виховання, діти отримають рекомендації й навички як правильно розпорядитися своїми грошима, подолати складні фінансові й матеріальні обставини, у яких дехто з них та їхні родини перебувають, а також зможуть досягти добробуту в майбутньому.

Наша дошкільна установа є базовою у м. Харкові по впровадженню програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку Афлатот.

Програма «Афлатот»  впроваджується у ДНЗ № 36 з вересня 2016 року. Інноваційний процес у закладі здійснюється поетапно. У закладі організовано роботу творчої групи з впровадження програми. З метою реалізації нововведень в практиці роботи закладу упродовж березня-червня з вихователями проводили навчання з ознайомленням змісту програми, моделювання методів і прийомів роботи, які стануть ефективними і сприятимуть засвоєнню програмових знань дошкільниками.

17 березня є днем народження вогняної кульки з космосу на ім’я Афлатун. Саме він, веселий, добрий та кмітливий герой спонукає дітей досліджувати навколишній світ та взаємодіяти з ним. Девізом нашої програми соціально-фінансової освіти та виховання запозичений зі всесвітнього руху «Афлатун»: «Досліджуй, думай, вивчай і дій».

Під час відкритого вебінару «Пріоритети розвитку дошкілля Харківщини», що відбувся 22.09.2016 на базі КЗ "Харківська академія неперервної освіти" було представлено роботу з впровадження програми "Афлатот". Переглянути матеріали вебінару можливо за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=YZd5cR4s4Gg

До Всесвітнього дня заощаджень, що відзначають 31 жовтня

у нашому закладі були проведені такі заходи:

Оформлено інформацію на стенді холлу про проведення Дня заощаджень у ДНЗ № 36 31.10.2016 року, вихователями внесено у планування освітньо-виховної роботи різні форми роботи з дітьми з економічного виховання у розрізі заощаджень, доцільного використання природних ресурсів, речей, часу, коштів; проведені бесіди з дітьми «Афлатун полюбляє заощаджувати» (старша і середня групи), «Ми – маленькі Афлатунчики» (молодші групи); дітьми дошкільних груп за допомогою вихователів були виготовлені поробки з покидькових матеріалів та залучено батьків до спільної діяльності, про що свідчить оформлена виставка дитячих поробок з покидькових матеріалів «31 жовтня – Всесвітній день заощаджень. Нове використання знайомих речей.»

Більше фотографій на сторінці "Фотогалерея"