Робота з дітьми

Організація національно-патріотичного виховання.

У дошкільному навчальному закладі національно-патріотичне виховання дошкільників здійснюється згідно з положенням Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (затверджена Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року за № 580/2015) та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджена наказом Міністерства освіти і науки Українивід 16 червня 2015 року за № 641), Інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (додаток 1 до листа МОН від 25.07.2016 за №1/9-396), вимог Базового компонента дошкільної освіти та оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (2015).

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1.

Педагогічна рада №1,

пункт 1.2. Пріоритети оновлення змісту дошкільної освіти: «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (етапи впровадження) та інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (додаток 1 до листа МОН від 25.07.2016 за №1/9-396)

2.

Педагогічна рада №2, тематична,

«Патріотичне виховання особистості в умовах сучасного дошкілля.»

Зміст:

1. Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2. Завдання патріотичного виховання дошкільників відповідно до змісту Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

3. Виховуємо патріотів – психологічний аспект.

4. Заслуховування довідки «Вивчення стану роботи з патріотичного виховання дошкільників у ДНЗ».

5. «Ознайомлення дошкільників з природою рідного краю, як складова виховання маленького патріота».

6. «Ознайомлення дітей з національними музичними інструментами».

7. Звіт про роботу громадського інспектора з охорони прав дитинства щодо здійснення соціальногозахисту дітей, профілактики дитячої безпритульності та безоглядності, жорстокого поводження з дітьми.

завідувач

практичний психолог

вихователь

Ляшова В.М.

музичний керівник

громадський

інспектор

3.

Опрацювання нормативних документів:

-«Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»(затверджена Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року за № 580/2015),

-Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року за №641),

- Інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (додаток 1 до листа МОН від 25.07.2016 за №1/9-396).

вересень – жовтень

вихователь-методист, вихователі

4.

Опрацювання науково-методичної літератури, спрямованої на роботу з національно-патріотичного виховання дошкільників.

упродовж року

вихователь-методист, вихователі

5.

Консультації для педагогів:

- «Ознайомлення з народними святами й традиціями як складова патріотичного виховання дошкільників.»;

- «Народні музичні інструменти».

березень

муз.керівник

6.

Поповнити та оновити програмно-методичне забеспечення освітнього процесу з національно-патріотичного виховання – необхідними програмами, навчально-методичною, художньою літературою, методичними розробками, тощо.

протягом року

вихователь–методист, практичний психолог,

музичні керівники

7.

Використовувати у роботі з дітьми виключно рекомендовані МОН України до використання в освітньому процесі дошкільних навчальних закладів навчальні виданя, список яких подається у Переліку навчальної літератури на 2016/2017 навчальний рік та розміщено на сайті МОН України (www.mon.gov.ua).

протягом року

вихователі

8.

З метою організації розвивального середовища, яке сприятиме реалізації завдань з національно-патріотичного виховання, провести конкурс по дошкільному закладу: «Кращий куточок народознавства в групі».

вихователь–методист

9.

Проводити індивідуальні бесіди та консультації з батьками з питань народної батьківської педагогіки.

за потреби

вихователі

10.

Організувати виставки дитячих доробок:

- «Мужність і сила захисників України»(до Дня захисника України),

- «Не тільки мовою красива» (до Дня Української писемності та мови),

- «Гарна писанка у мене» (до Великодня);

- «Любиме місто, рідна хата» (до Дня прапора, Дня міста та Дня незалежності України).

вихователь–методист, вихователі

11.

Провести відкриті занятя:

- з виховання у дітей патріотичних почуттів (середня група)

- з розвитку зв’язного мовлення «Маленькі екологи-захисники рідної природи»  (ІІ молодша група)

лютий

Границя Т.М.

Ляшова В.М.

12.

Приймати учать у районному конкурсі  «Київський район очима юних».

13.

Проведення свят та розваг національно-патріотичної спрямованості:

- «Ми – діти України» (до Дня знань)

- тематична розвага до Дня захисника України  «Восени у тата – свято!»;

- Музично – тематична розвага «Зустріч з народною казкою»;

- Розвага «Різдвяні колядки».

- Розвага «У гості до музичних інструментів» (українські народні інструменти)

- Розвага «Свято Масляної»

- Драматизація «Зайчик та Лисичка в гостях у Афлатунчика» (за мотивами народної казки «Зайчик та лисичка»).

- Тематична розвага «Великодній віночок».

- Розвага до Дня захисту дітей «Українці ми маленькі».

- Драматизація за казкою „Коза-Дереза”.

- Тематична розвага до Дня незалежності України, Дня Прапора та Дня міста Харкова.

вересень

грудень

січень

лютий