Увага, коронавірус !!!

Постанова МОЗ № 50 від 22.08.2020 року "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19​)"

Шановні батьки!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України кононавірусe СОVID-19", листів Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти Харківської міської ради з 13 березня по 3 квітня 2020 року запроваджено карантин для усіх типів закладів освіти незалежно від форми власності і сфери управління. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

БАЖАЄМО ЗДОРОВ 'Я !!!

Шановні батьки!

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день - до 24 квітня 2020року включно. Підстава: Рішення Уряду від 25 березня 2020 року.

/Files/images/_oformlenie_sayta/covid19-web-2.jpg

Що треба знати про новий коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Пам'ятки та макети для друку

Кабінет Міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи до 24 квітня і розширити надзвичайну ситуацію на всю територію України. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 25 березня.Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до 24 квітня 2020 року. Рішення Кабінету Міністрів також передбачає можливість продовження карантину.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 239 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України"

Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19"

Лист МОН України від 11.03.2020 № 1/9-154

Наказ ДО ХМР від 17.03.2020 № 55 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я:

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

• попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
  • важливо уникати місць масового с
  • купчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

• мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до гострого тяжкого респіраторного синдрому. Новий коронавірус -це передусім зоонозна інфекція.Тобто вона може передаватися від тварини до людини.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель , лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках- діарея. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій: мийте руки, уникайте близьких контактів з хворими, збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо рідини, провітрюйте та зволожуйте приміщення, ведіть здоровий спосіб життя, подбайте про достатню тривалість сну, не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.