Поради вихователям

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

З ДІТЬМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРИТТІ

Поради психолога вихователям

Ситуація, в якій перебуває населення України, дуже складна і навіть страшна, особливо для дітей. Сподіваюсь, що надані поради допоможуть вихователям дотримуватися певних стратегій, які полегшать ситуацію:

1. Зберігайте спокій: Важливо залишатися спокійним, коли ви з дітьми в укритті. Діти часто беруть приклад з дорослих і переживають те, що вони бачать. Ваша здатність залишатися спокійним і розуміти ситуацію допоможе заспокоїти дітей.
  2. Розповідайте історії та грайтеся: Використовуйте історії та рольові ігри, щоб відволікти дітей від стресової ситуації. Це може допомогти зменшити їхня тривогу та страх.
  3. Спілкуйтесь: Відповідайте на питання дітей, якщо вони задають. Слухайте про їхні спостереження та почуття. Відчуття того, що ви вислуховуєте їх і розумієте, принесе велику користь для малят.
  4. Створюйте звичність: Якщо у вас є можливість, спробуйте зберегти деяку рутину або порядок в умовах укриття. Це допоможе дітям почуватися більш захищеними та впевненими.
  5. Проводьте спокійні заняття: Використовуйте час проведений в укритті для спокійних дій, таких як малювання, читання або гра з пазлами. Це може допомогти знизити рівень стресу.
  6. Виявляйте свою підтримку: Дотримуйтесь позитивного та сприйнятливого підходу до дітей. Дайте їм зрозуміти, що ви тут, щоб допомогти та захистити їх.
  7. Використовуйте позитивні історії про захист: Розповідайте дітям позитивні історії про захист, підтримку та милосердя, щоб допомогти їм усвідомити, що є хороші люди, які допомагають один одному.
  8. Займайтеся дихальними вправами: Якщо діти почувають себе напруженими або занепокоєними, практикуйте прості дихальні вправи разом з ними. Це може зробити їх більш зосередженими і спокійними.
  9. Не забувайте про себе: Звертайте увагу на своє фізичне та емоційне благополуччя. Для того, щоб допомогти дітям, ви повинні залишатися сильним і зосередженим.
  10. Пошук допомоги, якщо потрібно: Не соромтеся звернутися до фахівців-психологів або організацій, якщо ви чи діти потребуєте додаткової підтримки під час цієї складної ситуації.