Організація харчування

До уваги батьків!

Шановні Батьки!

Рішенням виконкому Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928 затверджено з 01.01.2022 грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:
У закладах дошкільної освіти:
Для вихованців віком від 1 до 3 років - 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн - бюджетні кошти та 21,00 грн - батьківська плата).
Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 40,00 грн (із розрахунку: 16,00 грн - бюджетні кошти та 24,00 грн - батьківська плата).
У санаторних та спеціальних групах для вихованців віком від 1 до 3 років - 36,00 грн, від 3 до 6 (7) років - 41,00 грн (відповідно до законодавства України).

Встановлення нових норм харчування для закладів освіти

З 01.01.2022 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Харчування дітей здійснюється відповідно до затвердженого для закладу та погодженого з органами Держпродспоживслужби на місцях примірного чотиритижневого сезонного меню. Меню, рекомендоване МОЗ, дозволяється використовувати без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби, за умови 100% використання всіх компонентів страв, та без змін процесів приготування.

Основні зміни в меню закладів освіти :

- збільшення вживання овочів (кожний прийом їжі повинен включати вживання овочів згідно вікової норми);

- збільшення вживання фруктів;

- зменшення вживання хліба (цільнозерновий, є прийоми їжі без хліба);

- зменшення вживання картоплі (одна страва картоплі чергується з 4-5 страв із злакових);

- збільшується споживання птиці;

- зменшується споживання насичених жирів (масла);

- обмежується вживання чаю, соку та какао ( в закладах дошкільної освіти не більше 2 порцій на тиждень кожного виду);

- обмежується вміст цукру, солі та жиру в стравах, які готуються в закладах освіти.

На підставі примірного чотиритижневого меню щодня медичний працівник закладу складає меню-розклад, в якому зазначається повна назва страв, їх теоретичний вихід для кожної вікової групи, кількість порцій, кількість продуктів харчування (брутто/нетто) у чисельнику для одної дитини, у знаменнику для всіх дітей.

На кожну страву в закладі  складена та затверджена керівником закладу технологічна карта, яка складається до Картотеки страв.     Також встановлюються вимоги до харчування дітей з особливими дієтичними потребами (цукровий діабет, харчова алергія, непереносимість лактози). Забезпечення таким харчуванням здійснюється за наявності медичної довідки, виданої сімейним лікарем, де зазначено особливі дієтичні потреби здобувача освіти/дитини із встановленням діагнозу.

Увага!
Шановні батьки!
Змінено поточний рахунок.

Зразок квитанції на оплату за харчування дітей у  закладі дошкільної освіти

│                             Поточний рахунок                Код ЄДРПОУ

│                             │  036         _____        _____

│    КАСИР                    └──────────────────────────────────┘

│                             Пiдпис платника   ___________

Харчування в  закладі дошкільної освіти

Організація харчування в дошкільному закладі  здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.21 №305 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" та Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України № 298/227 від 17.04.06.

У  дошкільному закладі організовано повноцінне, безпечне та якісне триразове харчування дітей.

Державою визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах. Оплата за харчування дітей пільгового контингенту здійснюється відповідно до чинного законодавства. Зокрема у дошкільному закладі 10 дітей користуються пільгою на оплату за харчування, як діти з багатодітних сімей.

Працьовиті та дбайливі кухарі нашого закладу готують для дітей дуже смачно

Воропай Любов Федорівна, кухар вищої категорії

ПЕРЕЛІК НОВИХ СТРАВ